İptal İade Koşulları

Satın Aldığım Ürünü İade Etmek İstiyorum. Ne yapmalıyım?
Satın almış olduğunuz ürünleri paketi açılmadığı takdirde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünün orjinal koli ve ambalajı bozulmamış olmalıdır.Ambalajı olmayan veya bozulmuş olan ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.

İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir.
Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz,  teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. İade nedeninizi belirten bir dilekçe ile birlikte bize ulaştırabilirsiniz.
Eğer bütün ürünlerinizi iade ediyorsanız, faturaların her iki nüshasını göndermeniz gerekmektedir. Eğer ürünlerinizin bir kısmını iade ediyorsanız, faturanızın sadece beyaz nüshasının göndermeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler şirketinize fatura edilmiş ise, geri iade ederken şirketiniz tarafından düzenlenecek İADE FATURASI ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İADE FATURASI, size gelen fatura ile birebir olacak şekilde kesilmelidir. Faturası kurumlar üzerine düzenlenen sipariş iadeleri, İADE FATURASI kesilmediği takdirde işleme alınmayacaktır

İadem size ulaştı mı? Ne zaman iade işlemim gerçekleşecek?
İadeniz bize ulaştığı zaman telefonla aranacak ve iade işleminiz ile ilgili size bilgi verilecektir. Telefonla ulaşamadığımız durumlarda ise size SMS ve/ veya e-posta yolu ile ulaşmaya çalışacağız.

İadenizin onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisi mail ile bildiriliyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Alışverişinizi kapıda ödeme ile yaptıysanız sizin iade talep formunda ileteceğiniz IBAN numarası, hesap sahibinin adı ve soyadı bilgilerinin bulunduğu hesabınıza, iadeniz onaylandıktan 48 saat sonra ödemesi yapılacaktır.

Kredi kartı alışverişlerinizde ise yapılan iadenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak değişebiliyor. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup,Nfood’un bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer İade İşlemleri
Yurtdışı iade işlemlerinde sadece kusurlu ürünlerde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Değişim ve cayma hakkına bağlı iadelerde ise kargo ücreti üyelerimize aittir.

Üretim hatası sonucu iade etmek istediğiniz ürünleri, teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bize gönderebilirsiniz. Burada da iade şartlarında olduğu gibi bize eksiksiz olarak ürün (veya ürünleri) ve faturanızın iki nüshasını gönderiniz. Ürün incelemesinden sonra sizinle irtibata geçip iade veya değişim işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.

Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?
İptal için çağrı merkezimiz ile görüşmelisiniz

Değiştirme Şartları
Nfood’da gerçekleşen kampanyalar stoklarla sınırlı olduğundan dolayı değişim yapamıyoruz. Ürünlerinizi yukarıda belirtildiği gibi iade edebilir ve paranızı alabilirsiniz.


Lütfen Dikkat: Kargo tutanağını imzalamadan önce kargo paketinizin taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kargo paketinizde herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kargonuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kargo paketi hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden Nfood sorumlu değildir.